Skip to content

Otomatik Kapı Sistemleri

  • Döner Kapılar
  • Fotosel Kapılar
  • Seksiyonel kapılar

Döner kapılar çağımız mimarisinde ve mimari girişlerinde hoş ve pratik bir kapı sistemidir.

Döner kapılar ikiye ayrılır

* Otomatik döner kapılar

* Manuel döner kapılar

Ckare cephe döner kapı montaj hizmeti vermektedir

Fotoselli kapılar fotosel sistemi ile fotosel ise fotodirençler sayesinde oluşur.

Fotodirençler veya LDR (lightdependentresistor)  ler, ışık ortamına göre değeri değişen dirençlerdir. (Yaygın halk deyimi ile fotosel) LDR  ler genellikle kadmiyum sülfidden (CdS) yapılmış, maruz kaldığı ışık yoğunluğuna göre değeri değişen bir dirençtir. Işık yoğunluğu düşünce direnç değeri yükselir. Karanlıkta 100 kW olan değer, günışığında 10 kW’a kadar düşebilir.

Bu sensör görünen ışığa çok duyarlıdır.CdS fotodirençlerin renk hassasiyeti insan gözüne çok benzer. Sensör siyahı, renkleri, gölgeli bölgeyi, ışık değişikliklerini aşağı yukarı insan gözü gibi algılar.Fotoseli kapı işlerinde kullanılmaktadır.

Bu elemanın bir kontrol kartının analojik girişine arayüz bağlantısı çok kolaydır. LDR ile seri olarak bağlanan bir direnç yeterlidir. Her iki elemanın arasından bir gerilim çıkışı alınır. Böylece, değeri ışıkla değişen bir gerilim bölücü bir köprü elde ederiz. Bu devre ile direnç varyasyonlarını, gerilim varyasyonlarına çevirme imkanına sahip oluruz. Transistörlü basit devrelerlede, alınan bu farklı sinyaller operasyonel amplifikatörler tarafından işlenebilir. LDR ye seri bağlanan direncin, ayarlanabilir değişken bir direnç olması, foto direncin hasaslık ayarında bizlere yardımcı olur.

Bu sensörün çalışmasını iyileştirmek, parazit ışınlardan korumak için  LDR yi küçük bir siyah tüpün içine yerleştirebiliriz. Böylece, sensör daha direktif olacaktır. Sadece, üstüne doğrudan yönlendirilen ışığı algılayacaktır.Fotosel yöntemi sayesinde yapılan işlerden biriside fotoselli kapı dır. Günümüzde fotoselli kapı kullanımı kolay ve şık tasarımı ile göz doldurmaktadır. Şehirlerimizdeki modülerliğin bir parçası haline gelen fotoselli kapı her alanda kullanılmaya başlamış ve özellikle estetik açıdan ön plana çıkmaktadır.

Algılama özelliğine sahip olan fotoselli kapı sayesinde kış günlerinde ısı enerjisi tasarrufuda mümkün olduğu gibi yaz günlerinde de klimanın etkili çalışabilmesi anlamında adeta bir görevli vazifesi gören fotoselli kapı işlevini tam anlamıyla görmektedir.

Yapının duvar, tavan ve diğer özelliklerine göre dizayn edilip tavana doğru hareket ederek çalışan kullanıcıya en büyük boş kullanım alanını bırakan, tozdan arıtan ortam havasını muhafaza eden, emniyetli, açık görüş sunan, istenilen boyutlarda üretilen Seksiyonel Kapı dayanıklılığı, kolay uygulanabilirliği ve uzun ömürlü olmasıdır.

Teknik Özellikleri

* Paneller 0,5 mm çelik / 40 mm poliüretan / 0,5 çelik sıcak daldırma galvenizdir.

*  500 ve 610 mm panel yüksekliğidir.

*  Paneller arası, kapı alt, üst ve yanlarda sızdırmazlık fitilleri mevcuttur.

*  El ile kolay açılma imkanı

*  Güvenlik sistemleri (pnomatik, yay kınlma, halat kopma emniyetleri)

*  Kapının çarpma ve rüzgara karşı dayanımını arttıran aluminyum takviyeli levhalar mevcuttur.